Ogólnopolski Przegląd Dorobku Studiów Aktorskich PROLOG

Opublikowano Brak komentarzy do Ogólnopolski Przegląd Dorobku Studiów Aktorskich PROLOG
letnicy-żurek-fotografia teatralna

Nowy festiwal teatralny:
Przegląd Dorobku Studiów Aktorskich PROLOG

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie wraz z działającym przy nim Studium Aktorskim im. Aleksandra Sewruka podjął współpracę z Teatrem Studio im. St. I. Witkiewicza w Warszawie. Współpraca ta ma na celu powołać do życia w 2012 roku Ogólnopolski Przegląd Dorobku Studiów Aktorskich PROLOG pod auspicjami Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego.
9 maja 2011 r. (poniedziałek) będą miały miejsca działania pilotażowe, stanowiące zapowiedź przyszłorocznej inauguracji Przeglądu PROLOG:

konferencja prasowa:
godz. 15:00, kawiarnia Bratnia Szatnia (hol Teatru Studio)

Uczestnicy: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Janusz Kijowski (Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz Dyrektor Policealnego Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie), Grzegorz Bral (Dyrektor Artystyczny Teatru Studio im. St. I. Witkiewicza w Warszawie), przedstawiciel Centrum Edukacji Artystycznej.

spektakl „LETNICY” Maksyma Gorkiego w reż. Michała Kotańskiego:
godz. 19:00, Scena Mała Teatru Studio w Warszawie (przedstawienie dyplomowe studentów III roku Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie).

Przegląd stanie się szansą zaprezentowania publiczności dorobku artystycznego niepublicznych szkół aktorskich z uprawnieniami szkoły publicznej. Jego formuła pozwoli na stworzenie autentycznego dialogu w obrębie młodej generacji, zaczynającej swoją przygodę z teatrem. Dynamika, rozwój oraz poziom pracy w tego typu ośrodkach w pełni zasługuje na uwagę i docenienie.

foto: Tomasz Żurek
letnicy-żurek-fotografia teatralna

Dodaj komentarz