Mewa

Opublikowano Brak komentarzy do Mewa
robert jaworski

 

Mewa
Autor: Anton Czechow

Premiera: 18/11/2010

reżyseria
Agnieszka Glińska

przekład – Agnieszka Lubomira Piotrowska
reżyseria – Agnieszka Glińska
scenografia – Magdalena Maciejewska
kostiumy – Agnieszka Zawadowska
muzyka – Jan Duszyński
reżyseria świateł – Jacqueline Sobiszewski
ruch sceniczny – Weronika Pelczyńska

występują:
Joanna Szczepkowska (gościnnie, Irina Arkadina), Modest Ruciński (gościnnie; Konstantin Trieplew), Włodzimierz Press (gościnnie; Piotr Sorin), Dominika Kluźniak (Nina Zarieczna), Krzysztof Stroiński (gościnnie; Ilja Szamrajew), Dorota Landowska (gościnnie; Polina), Patrycja Soliman (Masza), Krzysztof Stelmaszyk (gościnnie; Boris Trigorin), Paweł Wawrzecki (gościnnie; Jewgienij Dorn), Grzegorz Kwiecień (Siemion Miedwiedienko), Karol Pocheć (Jakow)

W wiejskim majątku Piotra Sorina leniwie spędzają czas: aktorka, literat, zarządca, lekarz, nauczyciel i młodzi marzący o miłości i karierze. Reżyserka przedstawia codzienność ludzi żyjących w poczuciu braku, niemocy i niespełnienia, a swoim bohaterom przygląda się z wnikliwą uwagą.

Premiera: 18 listopada 2010 roku
scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego

W wiejskim majątku Piotra Sorina leniwie spędzają czas: aktorka, literat, zarządca, lekarz, nauczyciel i młodzi marzący o miłości i karierze. Codzienność ludzi żyjących w poczuciu braku, niemocy i niespełnienia.

Agnieszka Glińska kolejny raz mierzy się z twórczością Antona Czechowa, sięgając po jedną z jego najważniejszych komedii, napisaną w roku 1896. W roli Arkadiny wystąpi Joanna Szczepkowska. (źródło: strona www Teatru Narodowego)

Fotografia teatralna

robert jaworski

Dodaj komentarz