Do Amsterdamu. Wieczór piosenek J. Brela

Opublikowano Brak komentarzy do Do Amsterdamu. Wieczór piosenek J. Brela
foto Teatr Polski

(blogteatralny)

Teksty piosenek:
Jacques Brel
Muzyka:
Jacques Brel
Reżyseria:
Adam Biernacki
opracowanie muzyczne:
Urszula Borkowska
Ruch sceniczny:
Katarzyna Anna Małachowska
Osoby
śpiew: Izabella Bukowska
śpiew: Piotr Bajtlik
śpiew: Wojciech Czerwiński
fortepian: Urszula Borkowska
fortepian: Mateusz Dębski
akordeon: Klaudiusz Baran
akordeon: Rafał Grząka
kontrabas: Konrad Kubicki
kontrabas: Wojciech Gumiński

„Do Amsterdamu. Piosenki Jacquesa Brela” to spektakl muzyczny, który opowiada fabularną historię trojga bohaterów: kobiety – beznadziejnie oczekującej na powrót swojego ukochanego (Izabella Bukowska), księdza – wątpiącego w swoje powołanie (Piotr Bajtlik) oraz mężczyzny – nieporadnego rogacza (Wojciech Czerwiński). To właśnie oni decydują się porzucić dotychczasowe pełne rozczarowań życie i wyjechać do wymarzonego miasta wolności. Do Amsterdamu… gdzie w każdej z knajp czeka obrus wielki jak świat, a marynarze piją piwo i klną.”

Do Amsterdamu to opowieść o podróży po autentyczność, o próbie uwolnienia się od krępujących nas schematów, o otaczających nas absurdach. O tym, że warto ryzykować, choćby za cenę gorzkich rozczarowań. Bo Amsterdam to także miejsce, gdzie wolność prowadzi do zguby, a skrzydła rosną po to, by wzlecieć tam, „skąd się pluje na świat i na port Amsterdam”

Wśród wybranych piosenek Jacquesa Brela znalazły się utwory w tłumaczeniu: Wojciecha Młynarskiego, Jerzego Menela, Dariusza Wasilewskiego, Józefa Opalskiego i Romana Kołakowskiego.


foto Teatr Polski

Posłuchaj fragmentu – Do_Amsterdamu_spot.mp3

Dodaj komentarz