Madame Bovary

Joanna Drozda

Gustaw Flaubert
Madame Bovary

Miejsce: Duża Scena
Premiera: 2010-04-17

przekład: Ryszard Engelking
reżyseria i opracowanie muzyczne: Radosław Rychcik
adaptacja i dramaturgia: Anka Herbut
scenografia: Łukasz Błażejewski
kostiumy: Marta Stoces mizBeware
choreografia: Tomasz Bazan
charakteryzacja: Iza Jahnz
produkcja: Sławomir Adamko
inspicjent: Tomasz Karolak
suflerka: Magdalena Jaracz

występują:
Joanna Drozda, Dobromir Dymecki (gościnnie), Natalia Kalita, Henryk Niebudek, Piotrek Polak, Miłogost Reczek, Piotr Siwkiewicz, Marcin Tyrol, Adam Graczyk

Emma Bovary. Zakochana histeryczka, chimeryczna święta i dziwka. Kobieta nieświadoma własnej siły, mogącej kruszyć konwenanse; zagubiona we własnych namiętnościach, hedonistycznych żądzach i instynktach. Uchwycona w wiecznym pragnieniu i staraniu. Jej pożądanie zamiera w apatii i chorobie lub kulminuje w histerii, popychając ją ku całkowitemu zatraceniu. W miłości, w seksie, religii i śmierci.

Świat Emmy Bovary zapełniają ludzie zredukowani do swoich manii i fobii, podporządkowani nieuchronności zdarzeń. To rzeczywistość jak z upiornej baśni – jej bohaterowie, owładnięci obsesją uzasadniania swoich światopoglądów i wizji, zamieniają się w kreatury dążące do pochwycenia ciała i duszy Emmy w siatkę własnych wyobrażeń. A ona nieprzerwanie poszukując spełnienia, pragnie tylko by jej myśli, uczucia i fantazje stały się faktami. To hipnotyczny świat melodramatycznej wzniosłości, okrutnej miłości, buntu, strachu i fatum.

(tekst: oficjalna strona teatru Dramatycznego w Warszawie)

więcej o Madame Bovary Teatr Dramatyczny w Warszawie

Fotografia teatralna: Paweł Eibel

Joanna Drozda

fot. Paweł Eibel
na zdjęciu Joanna Drozda

Zostaw Wiadomość